Technologia

Właściwości fizyczne naszego materiału sprawiają, że dźwięk przechodząc przez wierzchnią warstwę płyty i przenikając w jej głąb, w wyniku tarcia na powierzchni włókien, ulega rozproszeniu. Wysoki stopień skompresowania włókien wzmacnia skuteczność akustyczną dzięki czemu NITONA® jest znacznie bardziej efektywna niż konwencjonalne materiały wygłuszające.

Duży potencjał

NITONA® dostępna jest w szerokim zakresie grubości i stopni twardości. Ta wyjątkowa właściwość materiałowa umożliwia zastosowanie  włókna kompozytowego w każdym nawet najbardziej wymagającym projekcie.

Dodatkowo elastyczność materiału pozwala na wykorzystanie go jako absorbera akustycznego w niemal każdych warunkach.

Docinanie do rozmiaru i kształtu

Płyty akustyczne NITONA produkowane są w standardowym rozmiarze 1200mm x 2450mm i grubości 10mm.

Dzięki możliwości docinania płyt we wszystkich kierunkach w podanym powyżej zakresie możemy tworzyć produkty różnych kształtów według indywidualnych projektów.

Dowolność w wyborze rozmiaru czy wyglądu to jeden z największych atutów naszego produktu. Staje się on tym samym uniwersalnym elementem wystroju każdego wnętrza: biurowego, publicznego czy prywatnego.

Nitona - Frezowanie

Cięcie pod kątami V-cut

Nasz park maszynowy wzbogacony o nowy CUTTER ZUND współfinansowany ze środków UE umożliwia nam szeroki zakres obróbki płyt akustycznych NITONA® i innych filców także technicznych. Wycinanie nacięć w kształcie litery V pod różnymi kątami: 15°, 22,5°, 30°, 45° jest jednym z najważniejszych procesów nadawania nowej formy materiałom. Nacięcia pod kątami  mogą zostać wykonane wg. projektu klienta, na powierzchni płaskiej, tworząc tym samym efekt 3D.

Nitona - Kaszerowanie z filcem wełnianym

Laminacja z wełnianym filcem designerskim

Pomimo iż płyty akustyczne NITONA® oferowane są w kilku standardowych kolorach, a ich wygląd jest bardzo atrakcyjny oferujemy usługę laminowania filcem wełnianym designerskim. Kaszerowane płyty NITONA® uzyskują poprzez naturalną powłokę filcową nie tylko niepowtarzalny wygląd, który zwiększa walory estetyczne, ale także miłą i przyjemną w dotyku powierzchnię.

Nitona - Nadruk cyfrowy

Nadruk cyfrowy

Jeśli kolorowe lub laminowane filcem płyty NITONA® to dla Państwa za mało? Proponujemy dodatkowo nadruk cyfrowy na białych płytach w dowolnym wzorze i rozmiarze 1100mm x 1950mm. Druk cyfrowy w pełnym kolorze czyni z płyty akustycznej niepowtarzalny obraz, który ozdobi dowolną przestrzeń, nie wpływając na walory akustyczne materiału.

Nitona - Wykonania specjalne

Wykonania specjalne

Wszechstronność płyt NITONA® została uznana przez wielu światowych projektantów  wykorzystujących surowiec do tworzenia lamp sufitowych, mebli oraz innych konstrukcji ściennych. Zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi możliwościami i właściwościami płyt NITONA® i tworzenia własnych rozwiązań designerskich w oparciu o ich konstrukcję.

Wyceny wszystkich naszych produktów dokonywane są indywidualnie.
Na każdym etapie projektowania możecie Państwo liczyć na pomoc naszych pracowników.

Zapraszamy do kontaktu.

Właściwości akustyczne – Test wg. DIN EN ISO 354

Nitona - Właściwości akustyczne

Dystans do ściany 30mm

Izolacja z włókna oraz dystans do ściany 30mm

Izolacja z włókna oraz dystans do ściany 45mm